Detský letný tábor Terchová

Detské letné tábory sú jednou z najlepších možností, kde si deti bez ohľadu na svoj vek môžu v jednom okamihu nielen výborne oddýchnuť a načerpať nové sily, ale najmä spoznať rôzne zaujímavé miesta a hlavne nadviazať nové priateľstvá.
Na túto myšlienku sme sa zamerali aj my, a tak sme sa v sobotu popoludní vybrali z Púchova z viac ako dvadsiatkou detí do neďalekej oblasti Vrátnej doliny, kde sa našim prechodným domovom na pár dní stala Terchová. Dojímavé lúčenie so starostlivými rodičmi a ich posledné pokyny na púchovskom parkovisku rýchlo vymenili prvé smelé kontakty detí v autobuse a ani sme sa nenazdali, kedy sme boli na konečne mieste. Po ubytovaní nasledovali úvodné zoznamovacie hry, ktoré sme zakončili chutnou večerou. Deti boli plné očakávaní z nasledujúcich dní, aké milé a zaujímavé prekvapenia si pre nich animátori pripravili. Po rannom budíčku a každodenných chutných raňajkách sme sa vydali na putovanie a spoznávanie okolitých krás. Keď sa povie Terchová, veľa ľudí si hneď spomenie na Jánošíkove diery, a aj naše prvé kroky smerovali práve sem, na miesto obrovského prírodného bohatstva s krásnou prírodou, čarovnými vodopádmi a lesnými cestičkami. Naše dobrodružstvo pokračovalo aj nasledujúci deň, keď sme výdrž a odvahu detí odskúšali v lanovom parku. Na svoje si prišli aj priaznivci histórie v priebehu nášho putovania po tajomstvách a strašidlách stredovekého hradu Strečno. Obrovským zážitkom pre mnohé deti bol výstup kabínkovou lanovkou na Chleb, kde sme mali možnosť obdivovať krásy vrcholov okolitých kopcov. Naše dobrodružné cesty dali poriadne zabrať, a tak sme zvolili pohodové večery, ktoré sme vyplnili zaujímavým programom a rôznymi hrami, kde deti mohli ukázať, že sú nielen šikovné a talentované, ale že majú aj zmysel pre humor, a tak sme mali možnosť objaviť skvelých tanečníkov, spevákov alebo futbalistov. Úsmev na tvárach detí sa vytratil snáď len pri nočnej hre, kde sme testovali ich hrdinstvo, ktoré bolo ocenené sladkými odmenami. Samozrejme že nemohla chýbať ani dlho očakávaná diskotéka, ktoré zakončila týždeň plný fantastických zážitkov, ktoré zostanú deťom dlho v pamäti.
Ako to býva vždy, všetko pekné sa raz musí skončiť a to platilo aj v našom prípade. Týždeň utiekol ako voda a nastal čas odchodu. Skončil sa náš tábor, avšak neskončili nové priateľstvá, ktoré v ňom vznikli. Skončilo sa naše putovanie, avšak domov sme sa nevracali na prázdno, ale s množstvom krásnych zážitkov, ktoré zostanú ešte dlho v našej pamäti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *