Tábor Vršatec v príprave

Každý detský tábor má svoje čaro, je niečím výnimočný a svojím spôsobom neopakovateľný. Toto tvrdenie naozaj platí a mohla sa o tom presvedčiť viac ako štyridsať členná skupina detí, ktorá sa pod záštitou občianskeho združenia „S láskou k človeku“ zúčastnila v auguste detského letného tábora v oblasti Vršatec.

Prvotnú hanblivosť stratili deti už po pár minútach jazdy v autobuse, a tak pri príchode na miesto ubytovania bolo na tvárach detí vidieť úsmev, radosť a veľké očakávania. Privítali nás nielen krásne zariadené izby, čisté prostredie, ochotný personál, ale predovšetkým nádherná okolitá príroda. Po rýchlom vybalení a ubytovaní nás čakalo úvodné zoznámenie plné zábavy. Oboznámili sme sa so zaujímavým celotýždenným programom a nič nebránilo tomu, aby sme z detí nášho tábora urobili jednu veľkú partiu, ktorej najväčšou zbraňou bol úsmev a dobrá nálada. A čo sme vlastne zažili?

Okrem množstva príjemných zážitkov a humorných situácii bol každý deň niečím výnimočný. Patrilo sa spoznať predovšetkým najbližšie okolie, v ktorom sme boli ubytovaní, a tak sme sa hneď na úvod vydali na obhliadku zrúcaniny Vršateckého hradu. Veľkým zážitkom nielen pre deti bol výlet na neďaleký ranč v Závade, kde sme mali možnosť z blízka sa pozrieť a dokonca sa aj povoziť na krásnych koňoch. Určite zaujímavým miestom, kam viedli naše kroky, bola aj historicky známa Skalka pri Trenčíne, kde sa nachádza starodávna benediktínska usadlosť. S históriou sme sa oboznámili aj na veľmi populárnom a turistami často navštevovanom hrade Beckov, kde si deti vypočuli príbehy o tajomstvách tohto miesta prostredníctvom zaujímavej prednášky. Neobišli sme ani letisko v Slávnici, kde sme aspoň nachvíľku nahliadli na prípravy leteckého dňa bezprúdových lietadiel.

Zábava však panovala aj keď sme spolu trávili voľný čas v okolí nášho ubytovania. Či už to bola prechádzka na neďalekú vyhliadku alebo zaujímavé hry a spoločné aktivity, vždy sme sa snažili naplno využívať priazeň počasia a spoločnosť dobrých kamarátov. Sila priateľstva a najmä opora v ťažkých situáciách sa ukázala pri nočnom pochode, ktorý nemohol chýbať. A keďže deti majú energie na rozdávanie, pravé vybláznenie sa dostalo priestor na diskotéke.

Aj keď sme spolu strávili iba týždeň, veríme, že zážitky, spomienky a nové priateľstvá nás budú sprevádzať ešte dlhú dobu. Aspoň do budúcoročného tábora…