Výstup Nízke Tatry a splav Hronu.

Mužské zloženie Žemlovcov, Bašovcov a Cibuľkovcov sa rozhodlo začiatkom augusta spoznávať krásy Slovenska. Najprv sme chceli trochu pretrénovať nohy, tak sme vystúpili na Ďumbier a Chopok, kde sme aj prespali. Dobre sme sa najedli čučoriedok, ktoré nás sprevádzali takmer po celej ceste a porobili si fotky s kamzíkmi, ktoré sa turistov skoro vôbec nebáli.

Potom sme pokračovali do Nemeckej, kde sme si „naštartovali“ dve pálavy /loďky podobné kanoe/ a raft.  Zo začiatku od Podbrezovej bolo všetko v pohode. Za Nemeckou však boli viaceré miesta na Hrone zradné. Najužší „kontakt“ s riekou mali Bašovci. Zradný prúd ich nečakane prevrátil. Potom sa ukázala spolupráca celého tímu. Hron bol v týchto miestach prudký a hlboký. Bol problém preplávať k druhému brehu, lebo prúd strhával ďalej. Na brehu sa nedalo pohybovať bez problémov, lebo tam mali ľudia prehradené záhrady. Bolo treba chytať unikajúce veslo. Loďka aj s dokladmi, kľúčmi od auta  a inými vecami sa našťastie po čase zachytila na skalách. Aj plavba proti prúdu pri tom všetkom manévrovaní bola náročná. Nakoniec sme to všetko zvládli a mohli pokračovať až do Šalkovej pri Banskej Bystrici. Žiaľ, dôkaz vo forme fotiek, že sme to absolvovali nemáme, lebo jeden mobil na fotenie sa stretol s vodou viac ako bolo potrebné a druhý sa vybil.

Celý čas sme mali krásne počasie, liať začalo, až keď sme boli znovu naložení v autách a nachystaní na cestu späť. Nebola to Božia Prozreteľnosť…?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *