Po vydarenom výlete na Kľak, klub turistov pri OZ „S láskou k človeku“ Vás pozýva na VÝSTUP NA ROZSUTEC

Odchod: sobota 20. júna 2009 o 7.30 z Námestia slobody v Púchove
Príchod: . v podvečerných, alebo večerných hodinách
Čo so sebou: – dobrú náladu,
– dostatok tekutín na pitie
– niečo na zjedenie, v Národnom parku radšej opekať nebudeme
– peniaze na občerstvenie po túre, hudobné nástroje
Dôležité informácie:
– z Púchova pôjdeme autami do Terchovej, k hotelu Diery odkiaľ prejdeme cez Nové, Dolné a Horné Jánošíkove diery do sedla Medzirosutce, odtiaľ na Veľký Rozsutec, jeden z našich najkrajších vrchov.
-zídeme do sedla Medziholie a odtiaľ do osady Štefanová, kde budú odparkované autá
– aby sme zosúladili počty turistov a počty voľných miest v autách, je potrebné do stredy 17.júna nahlásiť účasť a voľné miesta v aute Milanovi Juhaniakovi č.t. 0918 818 071,
príp. na e-mail jmslov@yahoo.com
-výlet sa uskutoční len za priaznivého počasia.
-je vhodné mať obuv s pevnejšou podrážkou
Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Malej Fatre.
Je to charakteristický rozorvaný skalnatý vrch v severnej časti hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry. Mnohými ľuďmi je považovaný za najkrajší vrchol na Slovensku. Typický dolomitový reliéf pozostáva z najrozmanitejších skalných foriem. Na jeho úpätí vznikajú sutinové kužele. Rozsutec svojou formou a výškou dominuje celému okoliu. Vyniká svojráznosťou a bohatstvom rastlinnej pokrývky. Patrí k najbohatším botanickým lokalitám u nás. Nájdu sa tu viaceré slovenské endemity. Veľký Rozsutec je centrom národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. Je výborným vyhliadkovým bodom so širokým kruhovým výhľadom. Susedí s vrchmi Malý Rozsutec (1 343,5 m n. m) a Stoh (1 607,4 m n. m.). Červeno značkovaný turistický chodník v úseku Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce je sezónne uzavretý v období od 1. marca do 15. júna.
Jánošíkove diery, alebo len Diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre.
Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.Východiskom do Dier sú osady patriace do katastrálneho územia obce Terchová – Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami. V roku 2009 sa začala kompletná výmena oceľových konštrukcií na tejto trase.

Odchod: sobota 20. júna 2009 o 7.30 z Námestia slobody v PúchovePríchod: . v podvečerných, alebo večerných hodinách Čo so sebou: – dobrú náladu,- dostatok tekutín na pitie- niečo na zjedenie, v Národnom parku radšej opekať nebudeme- peniaze na občerstvenie po túre, hudobné nástroje

Dôležité informácie:- z Púchova pôjdeme autami do Terchovej, k hotelu Diery odkiaľ prejdeme cez Nové, Dolné a Horné Jánošíkove diery do sedla Medzirosutce, odtiaľ na Veľký Rozsutec, jeden z našich najkrajších vrchov. -zídeme do sedla Medziholie a odtiaľ do osady Štefanová, kde budú odparkované autá- aby sme zosúladili počty turistov a počty voľných miest v autách, je potrebné do stredy 17.júna nahlásiť účasť a voľné miesta v aute Milanovi Juhaniakovi č.t. 0918 818 071,príp. na e-mail jmslov@yahoo.com-výlet sa uskutoční len za priaznivého počasia.-je vhodné mať obuv s pevnejšou podrážkou
Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Malej Fatre.Je to charakteristický rozorvaný skalnatý vrch v severnej časti hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry. Mnohými ľuďmi je považovaný za najkrajší vrchol na Slovensku. Typický dolomitový reliéf pozostáva z najrozmanitejších skalných foriem. Na jeho úpätí vznikajú sutinové kužele. Rozsutec svojou formou a výškou dominuje celému okoliu. Vyniká svojráznosťou a bohatstvom rastlinnej pokrývky. Patrí k najbohatším botanickým lokalitám u nás. Nájdu sa tu viaceré slovenské endemity. Veľký Rozsutec je centrom národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. Je výborným vyhliadkovým bodom so širokým kruhovým výhľadom. Susedí s vrchmi Malý Rozsutec (1 343,5 m n. m) a Stoh (1 607,4 m n. m.). Červeno značkovaný turistický chodník v úseku Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce je sezónne uzavretý v období od 1. marca do 15. júna.

Jánošíkove diery, alebo len Diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre.Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.Východiskom do Dier sú osady patriace do katastrálneho územia obce Terchová – Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami. V roku 2009 sa začala kompletná výmena oceľových konštrukcií na tejto trase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *