Vzdelávaci projekt v Kariuwa

Uvedomujeme si potrebu pomáhať nielen u nás, či na Ukrajine. Rozhodli sme sa preto po mnohých rokoch znovu podporiť aj projekt mimo európskeho priestoru, z africkej Kene.

O čo sa tu jedná? Prečítajte si podrobnejšie informácie, ak vás to zaujalo.

Názov projektu:        Vzdelávaci projekt v Kariuwa

Cieľ:                            – Poskytnutie kancelárskych a školskych potrieb pre vzdelávacie stredisko

– Opravy stolov, stoličiek, zásuviek a dosiek na písanie

Účel:                           Naším cieľom je zabezpečiť, aby deti nečinne nechodili do ulíc, kde by sa pridali ku kriminalnym gangom a mohli by byť tiez zamorené vírusom covid-19 a inými chorobami.

Potreba:                     Našou aktuálnou potrebou je postarať sa o tieto deti, poskytnut im najzakladnejsie podmienky na studium, pretože dostupné skolske stoly a stolicky sú rozbité a sotva fungujú. Deti tiež nemajú školské potreby, najmä tie mladšie, ktoré sa najlepšie učia v interaktívnom prostredí.

Popis projektu:          Slamova štvrt Kariuwa začala ako neformálne osídlenie pouličných rodín začiatkom 90. rokov v okrese Ngara, Nairobi. V tejto štvrti, ktorá má asi 80 (osemdesiat) školských vekových skupín, z toho 2 sú študenti univerzity, žije mnoho menej šťastných rodín, ktoré sa živia drobnými prácami. So vznikom pandémie Covid-19 jeden z študentov univerzity zahájil vzdelávací program pre deti v slume, ktorý je regulovaný predsedom a zástupcami slumu. Tento projekt na zlepšenie učebných miestností sa zrodil z interakcií a spolupráce organizacie Novel Hope Spurs a poradenského centra Shiloh, ktorí pracujú s rodinami z ulice v Kariuwe, konkretne potravinovy program, poradenské a vzdelávacie programy. Za zmienku tiež stojí, že slum Kariuwa este nema elektrifikaciu napriek tomu, že bol skoro v centre mesta. To potom znamená, že deti a dobrovoľníci nemôžu študovať okolo 19:00, keď nastáva tma. Shiloh Counsellng a Novel Spurs vložili dočasné solárne žiarovky do dostupných priestorov, ktoré sa používajú na štúdium. Slum má dobre koordinovanú štruktúru, ktora zaisťuje, aby bolo o spoločné miestnosti dobre postarané, ako to uz urobili so solárnymi svetlami. Spolupracujeme tiež s vládou podporovanou základnou školou (Muranga Road Primary), ktorá je v blízkosti slumu, aby sme zabezpečili, že všetky deti budú mať aspon základné vzdelanie. Spoločenské miestnosti sú preto použivaju na vypracovanie domácich úloh a iné školské aktivity pre deti, ktoré inak nemajú izby v domoch svojich rodičov.

Celkove náklady:      Pozri v anglickej prilohe pod Total cost